Muzikinė dovana vaikams

Kur? Radviliškio raj. vaikų globos namai "Nykštukas"

Kada? 2015-03-05 12:00

Atgaiva sielai

Renginys Globos namuose prasidėjo tarsi šeimyninis pasisėdėjimas, kuriame į kompozitoriaus ir dailininko namus užsukę svečiai prisimena Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.

Aktorė Irma Bagdonavičiūtė, persikūnijusi į M. K. Čiurlionio žmonos Sofijos Kymantaitės vaidmenį, pasakojo apie M. K. Čiurlionį ir jo kūrybą. Buvo prisimintos ir linksmos, ir liūdnos jų gyvenimo akimirkos, nes daug laiko juodu praleido bendraudami tik laiškais, kadangi M. K. Čiurlionis daugiausia gyveno Sankt Peterburge, o Sofija – netoli Druskininkų.

Į įvairius personažus – Sofiją Kymantaitę, Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, Petrienę Vileišienę, Juozą Tallat Kelpšą bei kitus – persikūnijanti aktorė I. Bagdonavičiūtė pasakojo apie savo pažintį su Kastuku, apie jo pasirengimą judviejų vestuvėms.

Teatralizuotame koncerte skambėjo kompozitoriaus bei kelių kitų autorių muzika, ant molbertų kabėjo M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos, sustiprinančios muzikos garsus ir suteikiančios foną prisiminimams.

Kiekvieną atliktą kūrinį ar parodytą linksmesnę gyvenimo akimirką jaunieji klausytojai, kurių amžius buvo labai įvairus, palydėdavo plojimais.

Pasakoti aktorei apie M. K. Čiurlionį padėjo muzikantai: altininkas Martynas Vytas bei Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai – Dovydas Kiauka (fortepijonas) ir Augustinas Ališauskas (trombonas).

Skatina domėtis paveldu

Renginio administratorė Aleksandra Chackevičiūtė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad fondas, jau penkerius metus rodantis teatralizuotą koncertą, nori supažindinti jaunus žmones, vaikus su genialaus Lietuvos dailininko, kompozitoriaus M. K. Čiurlionio kūryba, paskatinti domėtis šalies kultūros paveldu, ugdyti supratimą ir meilę menui, auginti šviesius žmones.

M. K. Čiurlionio fondo narys, kompozitorius Vytautas Paukštelis pasakojo, kad su spektakliu aplankyta per 30 įvairių Lietuvos vietovių, koncertai rengti vaikų namuose, mokyklose, socializacijos centruose, kaimo bendruomenėse, kultūros centruose.

„Visur publika renginį priima savotiškai, šiltai. Žmones užburia kompozitoriaus biografija, skambanti muzika. Teko susidurti su tokiu atveju, kai po koncerto vaikai puolė internete ieškoti aprašymų apie kompozitorių ir labai nustebo, kad jo jau tiek metų nėra tarp gyvųjų, nors tokią įdomią muziką kūrė“, – renginių įspūdžius pasakojo V. Paukštelis.

Pasak jo, beveik kiekviename teatralizuotame koncerte dalyvauja vis kiti muzikos atlikėjai. Be žinomų muzikų, čia pasirodo ir būsimi jaunieji talentai, tarp kurių – jau nemažai pasiekusių jaunų muzikantų.

Tapo šeima