M. K. ČIURLIONIO TAURĖ IZRAELIO ŠVIESUOLIAMS

Kur? Konstitucijos pr. 9

Kada? 2017-02-23 19:00

Įteiks garbingą apdovanojimą Vasario 23 d. Izraelio ambasada Lietuvoje ir M. K. Čiurlionio fondas apdovanos A.B.Yehoshuą. Rašytojas gimė Jeruzalėje, studijavo literatūrą ir filosofiją Jerzualės Hebrajų universitete. A. B. Yehoshua yra parašęs 11 romanų, 3 apsakymų knygas, 4 pjeses ir 3 esė rinkinius. 2005 m. autorius buvo nominuotas Man Booker International premijai. Taip pat dėstė Harvardo, Prinstono, Čikagos, Haifos universitetuose. Jo kūryba verčiama į daugelį pasaulio kalbų, tarp jų ir į lietuvių kalbą. Leidykla „Sofoklis“ Lietuvos skaitytojams pristatė rašytojo romaną „Moteris Jeruzalėje“, kurį įsigyti, o kartu ir pasimatyti su autoriumi, galima bus knygų mugėje.

Vakaro metu apdovanojimą „M. K. Čiurlionio taurę REX“ įteiks J. E. Izraelio ambasadorius Lietuvoje p. Amiras Maimonas. Koncertinę programą skirs arfininkė Joana Daunytė ir pianistas Viktoras Paukštelis, taip pat bus pristatyta Izraelyje gyvenančio menininko Leo Ray darbų paroda.

Šiais metais tai yra pirmoji M. K. Čiurlionio fondo organizuojama apdovanojimų ceremonija, rengiama su užsienio šalių ambasadomis. Jos tikslas, pagerbti asmenybes, kurios savo veikla kuria tiltus tarp atstovaujamos šalies ir Lietuvos, pristatyti iškiliausius mūsų laikmečio užsienio menininkus, kultūros žmones.

„M. K .Čiurlionio taurės Rex“ laureatais yra tapę dirigentas Gintaras Rinkevičius, diplomatas Petras Auštrevičius, šviesios atminties filosofas ir politikas Leonidas Donskis ir dailininkas Kazimieras Leonardas Žoromskis, prof. Vytautas Landsbergis, aktorė Nelė Savičenko, verslininkai Fredis Obsomeris ir Nicolas Ortizas ir kitos iškilios asmenybės.