Spektaklis Rudaminos vaikams

Kur? Rudaminos lopšelyje - darželyje "Ąžuoliukas"

Kada? 2018-03-09 10:00

M. K. Čiurlionio fondas pradeda savo pavasario renginių ciklą nuo švetėjiško projekto, skirto vaikams ir jaunuoliams – „Augame su M. K. Čiurlioniu“.

Kovo 9 d. (penktadieni), 10.00 val. ryto lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ (Gamyklos g. 22C, Rudamina), M. K. Čiurlionio fondas, kartu su Neįgaliųjų Naujojo teatro aktoriais, pristatys interaktyvų muzikinį spektaklį „Stebuklingo paveikslo beieškant“, skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams. Spektaklyje du karaliai, pasiklydę Čiurlionio paveikslų pasaulyje ieškos savo namų, pakeliui atrandant naujų nuotykių ir skirtingų muzikos spalvų.

Neįgaliųjų Naujasis teatras – tai pirmas tokio pobūdžio teatras, kuriame neįgalus aktoriai, siekiantys profesionalūmo, vaidina kartu su sveikaisiais savo srities specialistais. Spektaklyje vaidina: Karalius – Artūras Bardzilauskas, Karalienė – Tatjana Kuzmickienė. Muzika atlieka LMTA folklorinės muzikos bakalaureantė Toma Čepaitė (kanklės, pianinas).

Taip pat renginio metu bus eksponuojama M. K. Čiurlionio ir jo amžinininkų dailės darbų (reprodukcijų) paroda.

“Augame su M. K. Čiurlioniu” visada pritraukia daug platesnę publiką, ne tik jaunesnio amžiaus dalyvius. Šia iniciatyva M. K. Čiurlionio fondas siekia edukuoti vaikus nuo mažens, sudaryti jiems sąlygas prisiliesti prie meninės kūrybos ištakų ir paslapčių, pažinti savo šalies kultūros ir istorijos vertybes, atrasti savo identitetą. Per iškilią kūrėjo M. K. Čiurlionio asmenybę ir jo kūrybinį palikimą tikimasi perteikti žmogaus dvasingumo gelmę, būties išgyvenimų subtilumą.

Jau beveik du dešimtmečius savo veiklą vykdančio M. K. Čiurlionio fondo tęstinis edukcinis projektas “Augame su M. K. Čiurlioniu” vykdomas nuo 2009 m. Profesionalių jaunų aktorių ir muzikantų kuriami originalūs spektakliai – koncertai patraukliai pristato M. K. Čiurlionio kūrybą bei supažindina su didžiojo menininko asmeninio gyvenimo detalėmis.

Projektas ne kartą sėkmingai buvo pristatytas įvairiose Lietuvos mokyklose, vaikų globos namuose, specializuotose centruose, ligoninėse.