Kaune pagerbti žemdirbiai šviesuoliai

Kur? Kauno miesto rotušė

Kada? 2012-10-18 16:00

„Istorijos kelyje būtent kaime buvo puoselėjamas Lietuvos tautiškumas, saugojama lietuvybė. Ir šiandien stiprybės kaip ir mūsų didieji menininkai Vincas Kudirka, Jonas Basanavičius, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis semiamės iš kaimo. Visada laukiame Jūsų minčių ir žodžių, nes Jūs esate mūsų kaimo šviesuoliai“, – kalbėjo į renginį šviesuolių pasveikinti atvykęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

Labdaros ir paramos M. K. Čiurlionio fondas kartu su Žemės ūkio ministerija bei Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ nominantų ieškojo visoje Lietuvoje, pagalbon pasitelkę ir kaimo bendruomenių pirmininkus. Balsavimo būdu buvo atrinkti tie, kurie savo darbais ir pomėgiais labiausiai stiprina kultūrinį, meninį bei bendruomeninį pamatą.

Iš keturiasdešimties pasiūlytų nominantų, atrinkti trys šviesiausieji – Piešikų šeima, Teresė Simanaitienė ir Kęstutis Andrius Vasiliauskas.

Jolanta, Kazys, Milda ir Ieva Pieškai. Visa šeima folklorinio ansamblio „Vaisgamta“ dalyviai. Dukros Ieva ir Milda ne kartą dalyvavo „Dainų dainelėje“ ir tapo laureatėmis. Visos moterys šeimoje groja smuiku ir kanklėmis.

Teresė Simanaitienė. Ji jau 30 metų save atiduoda pradinukams kaip pradinių klasių mokytoja. Be to moteris jau 10 metų yra Taurakiemio kultūros centro tautodailės studijos „Piliuona“ narė. Ji – tautodailininkė, tapytoja, nuolat rengianti savo tapybos darbų parodas.

Kęstutis Andrius Vasiliauskas. Jurbarko muzikos mokyklos mokytojas. Poetas, kompozitorius, tautos pamėgtų dainų autorius. Žinomiausios dainos: „ Trys spalvos“ bei „Žemėj Lietuvos“.

Šviesuoliams įteiktos M. K. Čiurlionio „REX“ taurės, kurias sukūrė M. K. Čiurlionio meno mokyklos jaunieji talentai.

Sveikindamas ir teikdamas padėkos raštus K. Starkevičius negailėjo pagyrų šviesiausiems kaimo gyventojams už jų begalinę šilumą ir jėgas, atiduotas statant kultūros, meno pagrindus, jungiant ir buriant kaimo gyventojus, stiprinant visą tautą. Pasak ministro simboliškai pasirinkta ir šventės vieta. „Esame santakoje, kur susijungia dvi šalies upės ir viena vaga per visą Žemaitiją teka į Baltijos jūrą“, – sakė K. Starkevičius, linkėdamas ir toliau visiems susitelkus kartu žengti koja kojon, nepametant tautos kultūros kelio .

Muzikinę programą renginyje dovanojo solistai Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavykinas, akomponavo pianistas Paulius Zdanevičius.