Miškų sergėtojai

Kėdainių rajonas – Nevėžio lygumos kraštas su įsirėžusia į reljefą Nevėžio upe bei intaku Šušve. Vakarinėje rajono dalyje šios lygumos pereina į Žemaitijai būdingą kalvotą reljefą – Rytų Žemaičių plynaukštę. Dabartinis rajono miškingumas 24,2 proc. Kėdainių miškų urėdija viena iš 42 miškų urėdijų, turto pasitikėjimo teise valdanti, naudojanti valstybinius miškus, vykdanti juose kompleksinę miškų ūkio veiklą.

 

 

 

Jonavos miškų urėdijos kolektyvas vykdo miškingumo didinimo programą, plečia miško sodmenų asortimentą, užtikrina miškų sveikatingumo gerinimą, priešgaisrinę apsaugą ir kt. LR keliamus uždavinius. Jonavos miškų urėdijoje sudaryti ir įgyvendinami miškų pritaikymo visuomeniniams poreikiams planai. Tobulinant kelių, privažiavimų ir pažintinių takų tinklą miškuose gyventojams sudaromos geresnės sąlygos pailsėti, atgauti jėgas ir naudotis miško gėrybėmis.

 

 

 

Urėdijos teritorijoje yra 32 174 ha miškų. Daugiausia – 20 275 ha yra valstybiniai, 11 374 ha privačių bei skirtų nuosavybės teisių atkūrimui ir 525 ha – kitų naudotojų. Valstybiniai miškai suskirstyti į 8 girininkijas: Balbieriškio, Birštono, Išlaužo, Meškapievio, N.Ūtos, Prienų, Šilavoto ir Verknės. Pastarosios padalintos į 20 eiguvų. Į urėdijos teritoriją patenka didžioji dalis Nemuno kilpų regioninio parko – 12 614 ha, nedidelė dalis Aukštadvario regioninio parko, du valstybiniai draustiniai – Ąžuolų botaninis – 268 ha, Alšios hidrografinis – 161 ha ir paprastosios pušies genetinis draustinis – 150 ha.

 

 

 

Viena iš 42 miškų urėdijų, turto patikėjimo teise valdanti, naudojanti valstybinius miškus, vykdanti juose kompleksinę miškų ūkio veiklą. Marijampolės miškų urėdijos plotas 25 900 ha. Apie 15 500 ha plote įkurti profesionalios medžioklės plotai, kuriuose yra apie 2 700 ha miškų, 12 700 ha laukų ir krūmynų, 0,1 tūkst. ha vandens telkinių. Miškų urėdijos teritorijoje yra įsikūrę: Žuvinto biosferos rezervatas, Vištyčio regioninis parkas, Aguonio valstybinis geomorfologinis draustinis, Širvintos valstybinis hidrografinis draustinis, Varnabūdės valstybinis pedologinis draustinis, Virbalgirio valstybinis botaninis−zoologinis draustinis, Juodalksnio valstybinis genetinis draustinis, Dalginės botaninis draustinis, Trakėnų miško botaninis draustinis.

 

 

 

telsiu_misku_uredija-5985-376

Telšių miškų urėdija įkurta 1919 metais. VĮ Telšių miškų urėdija administruoja virš 33 tūkst. ha valstybinės reikšmės miškų, suskirstytų į 10 girininkijų ir 28 eiguvas.  Miškų urėdijos ūkinė veikla apima labai platų spektrą darbų, susijusių su miškų priežiūra, apsauga, atkūrimu, įveisimu bei naudojimu. Miškas – turtas. Naudokimės juo. Tik saikingai, protingai. Sukurkime palankias sąlygas augmenijai ir gyvūnijai, tada ir žmogus galės gėrėtis gražiais reginiais, kvėpuoti grynu oru ir naudotis įvairiomis miško gėrybėmis. Toks mūsų, miškininkų, tikslas ir siekiamybė.