Įkvepiančios istorijos apie paramą

Chuckas Feenay – milijardierius be mašinos

Chuckas Feenay ilgą laiką buvo vienas turtingiausių žmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Savo sąskaitoje vidutiniškai jis turėdavo apie 4 milijardus dolerių, kuriuos uždirbo įkūręs neapmokestintų prekių parduotuves oro uostuose bei kituose prekybos taškuose (vadinamąsias „duty free“). Vienaip ar kitaip, šis pelnas Chucko nelabai domino, todėl jis nusprendė didžiąją dalį uždarbio atiduoti labdarai. Stebėtina tai, kad visą laiką tai darė beveik slapta! Vis dėlto, 2007 m. žiniasklaida „iškasė”, kad verslininkas paaukojo daugiau nei 5 milijardus dolerių specialiai tam sukurtam fondui, kovai su AIDS Afrikoje, medicinos reikmėms Kuboje ir daugelyje kitų vietų. Tuo tarpu, pats aukotojas neturi mašinos ir dėvi laikrodį už…15 dolerių!

 

 

Sužeistas kareivis siekė atkreipti dėmesį vaikščiodamas sulaužytomis kojomis

Ne viskas labdaroje privalo būti paremta tik tiesioginėmis finansų investicijomis. Svarbus momentas problemos sprendime – tinkamai  atkreipti į ją dėmesį, priversti užjausti ir susimąstyti. Tai ir padarė britų kareivis Phillas Packer. Sulaukęs vos dvidešimties Phillas buvo sunkiai sužeistas sprogimo Irako kare metu ir galvojo, kad jau niekada nebegalės normaliai vaikščioti. Tik metai laiko po tragedijos, siekdamas atkreipti dėmesį į panašias traumas patyrusias karo bei kitų negandų aukas, vaikinas pasiryžo dvi savaites kasdien nueiti po tris su puse kilometro.

 

 

Billas Gates ir maliarija

Billas kartą tiesiog ėmė ir paskyrė 58 milijardus dolerių vakcinos nuo maliarijos fondui. Šis garsus žmogus neabejotinai yra vienas aktyviausių filantropų, aktyviai remiantis pačias įvairiausias sritis.

 

 Genshiro Kawamoto – namai benamiams Havajuose

Genshiro Kawamoto  –  nekilnojamos turto agentas ir vienas turtingiausių žmonių Japonijoje, nusprendė paaukoti 5 milijonus dolerių benamių globos namų statyboms. Šie globos namai veikia labai neformaliai, benamiai savarankiškai tvarkosi, tačiau, reikalui esant, turi galimybę kreiptis į specialistus. Dalis išlaidų dengiamos, dalį tenka susimokėti patiems, tačiau taip siekiama skatinti asmenų savarankiškumą bei jų įsitvirtinimą visuomenėje.

 

 Taksi vairuotojai

Pasaulis laikas nuo laiko nubraukia ašarą, kai išgarsėja taksi vairuotojai, radę savo mašinose ypatingai dideles sumas, vestuvinius žiedus ar mažas, bet sunkiai gyvenančiam žmogui svarbias sumas, ir sukę ratų ratus didmiesčiuose, kad rastų, kam tai atiduoti. Viena jautriausių istorijų – vežamam į ligoninę vaikui inkstą padovanojęs vairuotojas.

 

 

Aistra ugdymui ir švietimui

Andrew Carnegie dažniausiai aukojo švietimo bei ugdymo tikslais, pavyzdžiui, parėmė apie … 2500 bibliotekų visame pasaulyje! Paskutinė vyriškio auka siekė septynis su pusę milijardo… Tai yra labai sveikintinas sprendimas, kadangi investicija į vaikus garantuoja ateitį ne tik jiems patiems bet ir aplinkiniams. Šiuo atžvilgiu galbūt remiame ne vakciną nuo AIDS, bet ugdome būsimo gydytojo užuojautą bei pradines žinias arba to paties vaiko supratimą, kaip nuo šios ligos apsisaugoti.

 

 

Norėjo vonios – gavo visą namą

2014 metais vieno labdaros projekto Estijoje metu buvo siekiama surinkti lėšų voniai ypač sunkia odos liga sergančiam berniukui. Kad galėtų gyventi, berniukui jo oda kasdien turėjo būti tepama ypač brangiais tepalais bei prausiama specialiuose aliejuose. Deja, vieniša berniuko močiutė (berniuko mama mirusi, o tėvas juo nesirūpina) neturėjo pinigų net tvarkingai voniai, kas ypač apsunkindavo prausimo procedūrą. Kartu jie lipdavo į mažytę plastmasinę vaikų vonelę kurioje ne tik kad nepakakdavo vandens, bet ji galėjo kiekvieną sekundę sulūžti. Projekto tikslas buvo surinkti lėšų naujai specialiai berniuko voniai. Vis dėlto, Estijos žmones (viskas vyko televizijos labdaros projekte) ši istorija sujaudino taip, kad jie paaukojo 80.000 Eurų… Pinigų liko ne tik namui, bet ir kitiems sergantiems vaikučiams.

 

 

Dėmesys bei parama kitų nuveiktiems darbams

Daugelyje papasakotų istorijų kalba sukasi aplink įspūdingus pinigus, pasaulines problemas, garsiausius pasaulio žmones. Vis dėlto, tikra parama prasideda šiandien, čia ir dabar. „Daryk ką gali, su tuo ką turi ir ten kur esi“, mėgo sakyti garsusis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas F. D. Ruzveltas. M. K Čiurliono fondas Lietuvoje to ir siekia: čia ir dabar padeda tiems, kas yra šalia, palaiko tuos, kurie jau kažką nuveikė, saugo didingą palikimą: dvarus, pilis, parkus bei įkvepia jaunąją kartą pačiais nuostabiausias pavyzdžiais, kuriuos turime. Kiekvienas pagerbtas šviesuolis, kiekviena paspausta ranka – tai jau puiki istorija. Apsidairykime ir pradėkime jau šiandien…