V tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis Palangoje

Jau V tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis Palangoje klausytojus pakvies net į devynis renginius. Tradiciškai skambės Petro Geniušo ir Vytauto Landsbergio fortepijoninės programos. Organizatoriai pasiūlys pianistų Artur Jaron iš Lenkijos bei italės EloisosCascio rečitalius. Šiemet Palangoje vyks ir didžiulio pasisekimo sostinėje sulaukęs Worldmusic projektas „Kosminis Čiurlionis“, kur muzikinėse improvizacijose susilieja saksofonininko Petro Vyšniausko, džiazo atlikėjo Olego Molokojedovo ir pianistės Aleksandros Žvirblytės kūrybiškos idėjos.

Naujų formų paieškos – netikėtas menų performansas „Ekspromtas kartu”, kurio metu vienoje koncertinėje erdvėje regėsite pianistę Ramintą Neverdauskaitę (Prancūzija), perkusininką Andrių Rekašių ir jaunutę šokėją iš Prancūzijos Eleną Dombrowski. Pirmą kartą scenoje susitiks baritonas iš Portugalijos JobTomé ir sopranasVilija Kuprevičienė.

Jubiliejinio festivalio renginiai vyks liepos 5–13 dienomis Palangos Kurhauzo salėje, grafų Tiškevičių rūmuose bei Birutės parko rotondoje. O liepos 6-ąją dieną per šventinįfestivalio atidarymą giedosime tautišką giesmę. Mums pritars Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestras, diriguojamas Martyno Staškaus.

Festivalio sumanytoja ir organizatorė pianistė prof. Aleksandra Žvirblytė pasakoja: „M. K. Čiurlionis – tai Lietuvos saulė. Dėmesio jam niekada nebus per daug. 2013 metais, užvaldžius šioms mintims, gimė idėja suorganizuoti pirmąjį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį. Dabar renginių ciklas vyksta ne tik Palangoje ir Vilniuje. Plečiant festivalio geografiją, šiemet keli renginiai įvykoir kaimyninėje Lenkijoje.“

Pasak renginio organizatorės, šio muzikinio reiškinio dėka į Lietuvą atkeliauja puikūs atlikėjai iš užsienio, gimsta nauji originalūs čiurlioniški projektai, naujas programas pristato įvairių kartų Lietuvos menininkai. Festivalis turi ir savo gerbėjų ratą, kuris kasmet tik didėja. Ištikimi klausytojai planuoja savo atostogas, derindami jas prie koncertų datų.

Kviečiame susipažinti su detalia V tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio programa: https://ciurlioniofestivalis.wordpress.com/programa_2017_palanga/