„ŽEMDIRBIAI ŠVIESUOLIAI 2012” KAUNO ROTUŠĖ

Labdaros ir paramos M. K. Čiurlionio fondas bei Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ 2012 m. spalio 18 d., Kauno rotušėje inicijavo „Šviesuolių nominacijų“ šventę, kurioje buvo apdovanoti žemdirbiai šviesuoliai.

 

Šviesuolių paiešką ir nominacijų renginius M. K. Čiurlionio fondas organizuoja nuo 2007 m. Per šį laikotarpį buvo pagerbti daugiau nei keturiasdešimt šviesuolių įvairiose srityse. Šiais metais, kartu su Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ bei Žemės ūkio ministerija buvo atkreiptas dėmesys į muzikuojančius, tapančius bei rašančius žemdirbius šviesuolius.

 

Pagerbti ir apdovanoti kūrybingi, aktyvūs kaimo kultūrinio gyvenimo puoselėtojai, kuriuos šioms nominacijoms iš visos Lietuvos pristatė kaimo bendruomenių pirmininkai. Trims nominantams įteiktos M. K. Čiurlionio meno mokyklos jaunųjų talentų sukurtos „M. K. Čiurlionio taurės Rex“ ir renginio globėjo – žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus – padėkos.

 

Pirmoji taurė buvo įteikta žemaičiams iš Plungės rajono, Kulių kaimo – Pieškų šeimai: Jolantai, Kaziui bei jų dukroms Mildai ir Ievai. Visi jie groja muzikos instrumentais, dainuoja mokyklos ir bažnyčios choruose.

 

Tokį patį garbingą apdovanojimą gavo ir Kauno rajone, Taurakiemyje, gyvenanti Teresė Simanaitienė. Tautodailininkė, tapytoja dėl ligos negalėjo atvykti į šventę, todėl taurę iš žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus rankų atsiėmė moters sūnus Saulius, kuris pažadėjo mamai perduoti visus sveikinimus.

 

Trečioji taurė atiteko jurbarkiečiui, Antano Sodeikos meno mokyklos mokytojui Kęstučiui Andriui Vasiliauskiui, kuris ne tik muzikuoti moko, bet ir yra daugelio gerai žinomų dainų autorius.

 

Įsimintiną muzikinę programą dovanojo solistai – Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas, akomponavo pianistas Paulius Zdanavičius.

 

Renginį vedė šarmingasis Egidijus Stancikas

 

 

Apie renginį rašė:

http://www.jurbarkosviesa.lt/Naujienos/Ivykiai/Kauno-rotuseje-bus-apdovanoti-zemdirbiai-sviesuoliai

http://www.pzinios.lt/Rubrikos/Susipazinkim!/Dainuojanciai-seimai-is-Kuliu-kaimo-sviesuoliu-nominacija

http://kauno.diena.lt/vaizdai/albumai/miesto-kronikos/apdovanoti-kaimo-bendruomeniu-sviesuoliai-14132

http://www.manoukis.lt/naujienos/renginiai/15816-kaimo-kulturos-puoseletojams-m-k-ciurlionio-rex-taures

http://www.nebukabejingas.lt/index.php?tid=2&stid=1&aiid=761&lvl=2&lid=47&lang=1?ref=Guzels.TV