Augame su M. K. Čiurlioniu Akmenėje

Sausio 10 dieną M. K. Čiurlionio fondas apsilankė šiaurės Lietuvoje su nuo 2011 metų vykdoma programa „Augame su M. K. Čiurlioniu“.  

Tik pasiekus šiaurės Lietuvą, kelionės trupę pasitiko saulė ir giedras dangus. Toks oras nuteikė puikiai. Pirmą pasirodymą fondas atliko Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje, kur jų laukė 300 jaunųjų žiūrovų.

Aktorė Irma Bogdanovičiūtė, persikūnijusi į Čiurlionio žmonos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vaidmenį, performatyviai pasakojo apie didįjį menininką. Su mokiniais aktorė iš karto rado bendrą kalbą. Pažintinio spektaklio istorijai atmosferą kūrė Lietuvos ir pasaulio kompozitorių klasikinė muzika, kurią atliko Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojančios fleitininkės Aušrinė Laimikytė ir Greta Pocevičiūtė.

Nors iš pradžių M. K. Čiurlionis daugeliui buvo tik fragmentiškai pažįstama asmenybė, tačiau fondo atstovai įsitikinę, kad visi, buvę salėje, po renginio Čiurlionį įsiminė, pažino ir savo žiniomis galės pasidalinti su kitais. Renginio metu ant molbertų skleidėsi M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų tapybos kūrinių reprodukcijos. Tokia menų sintezė – Čiurlionio asmenybės simbolis ir jo propaguotų idėjų tąsa.

Grįždami iš Naujosios Akmenės, keliauninkai užsuko į Kruopius, kur kiek paklaidžioję nuostabių, begalinių laukų platybių apsuptyje, visgi pačiu laiku pasiekė Kruopių kultūros namus. Akmenės kraštas, apskritai šiaurės Lietuva ir Žemaitija – ypatingos vietovės, pasižyminčios dirbamų žemių gausa ir molinių sienų paveldu.

Kruopių kultūros namuose fondo atstovai susitiko su Kruopių vidurinės mokyklos jaunaisiais moksleiviais. Tvyrojo labai maloni kamerinė atmosfera, kuriai jaukumo teikė žvakės šviesa. Ekscentriškas ponios Petrienės Vileišienės vaidmuo, išskirtinė veikėjos asmenybė visuomet prajuokina žiūrovus ir palieka neišdildomą įspūdį. 

Šis spektaklis moksleivius supažindino ne tik su Lietuvos genijumi M. K. Čiurlioniu, bet ir su nacionaliniu identitetu bei vertybėmis. Fondo edukaciniai projektai – tarpininkai tarp formalaus švietimo ir praktinės meninės veiklos, sulaukę didelio susidomėjimo ir apkeliavę ne vieną Lietuvos miesto ir miestelio mokyklą, vaikų globos namus, sutrikusio intelekto centrus ir kt.

M. K. Čiurlionio fondo informacija