Baltarusijos – Lietuvos Šviesuoliai 2013

Kur? Dailininkų sąjunga

Kada? 2013-09-20 14:00

Vilnius nuo seno buvo vienu iš baltarusių dvasios ir meno centrų. Vilnius nuo seno buvo vienu iš baltarusių dvasios ir meno centrų. Neabejotinai džiugina tai, jog buvusios Vilniaus dailės mokyklos sienos prisimena tokius įsimintinus baltarusių kilmės meistrus, kaip:  C. Sutinas (C. Soutine), M. Kikoinas (M. Kikoine), P. Kremenas ( P. Kremegne), R. Geninas (R. Genin) ir kitus. Kaip ir anksčiau, Lietuvos sostinė vilioja Baltarusijos menininkus – jie atvyksta pasisemti įkvėpimo iš garbingos miesto praeities ir… pasilieka. Kaip ir prieš daugelį metų, Vilniuje gimsta šiuolaikinių baltarusių meno kūrinių siužetai.

M. K. Čiurlionio fondas, tęsiantis jau tradicija tapusį projektą su užsienio ambasadomis Lietuvoje „M. K. Čiurlionis – pasauliui“ rugsėjo 20d. (penktadienį), 14 val., Dailininkų sąjungos parodų salėje surengs bendrą fondo ir Baltarusijos ambasados renginį „Baltarusijos dailininkai Lietuvoje“. Šio renginio metu bus pristatyta Lietuvos baltarusių dailininkų XX a. antrosios pusės kūryba. Taip pat parodos atidarymo renginyje bus pristatyta ir baltarusiška muzika, kuri turėtų suteikti atitinkamą nuotaiką parodai. Renginiu bus atidaromos „Baltarusių kultūros dienos“, kurios tęsis iki rudens vidurio.

Šis bendras M. K. Čiurlionio fondo ir Baltarusijos ambasados projektas yra sudarytas iš dviejų dalių – dailės ir muzikos pristatymo bei „šviesuolių“ apdovanojimų. Parodą planuojama surengti rugsėjo 20 dieną, o apdovanojimų ceremoniją, kuri bus sujungta su „Baltarusių kultūros dienų“ koncertu Vilniaus filharmonijoje – spalio 12 dieną.

Būtent tokia projekto idėja yra kilusi iš M. K. Čiurlionio paveikslo „Bičiulystė“, kuriame vaizduojamas šviesulys. Renginių metu su užsienio šalių ambasadomis Lietuvoje, visuomet pristatomi ir apdovanojami keli nusipelnę asmenys – „šviesuliai“, kurie savo darbais kuria kultūrinius, švietimo, verslo, diplomatijos ir kitų sričių tiltus tarp Lietuvos ir savo gimtosios šalies. Taip pat pristatomas ir užsienio šalių menas – dailė ir muzika.

Savo darbus eksponuos žymus tapybos meistras, Baltarusijos dailininkų sąjungos narys Vladimiras Golubas (Vladimir Golub), nusipelnęs Rusijos dailininkas Jurijus Zarubovas (Jurij Zarubov), Andžėjus Balachovičius (Andžej Balachovič), 2011 m. pripažintas geriausiu Rusijos grafiku, broliai Aleksandras ir Sergėjus Pokladai (Aleksandr ir Sergej Poklad), fotomenininkas Sergėjus Šeremetas (Sergej Šeremet), Lietuvos liaudies dailininkų sąjungos narė Natalija Riabčuk., M. Kikoinas (M. Kikoine), P. Kremenas.