Bendras JAV Ambasados ir Čiurlionio fondo renginys “JAV ir Lietuvos šviesuoliai 2011”

Kovo 17d., ketvirtadienį, 18val. Taikomosios Dailės Muziejuje įvyko JAV Ambasados Lietuvoje ir M.K.Čiurlionio fondo renginys “JAV ir Lietuvos šviesuoliai 2011”, skirtas pagerbti kultūrinius, politinius, diplomatinius ir kitus šių šalių ryšius. Tai jau penktasis Čiurlionio fondo renginys su ambasadomis, kuris yra tarptautinio projekto “Čiurlionis – Pasauliui” dalis.

 

Vakaro metu buvo apdovanoti du šviesuoliai – JAV diplomatas Viktoras Sidabras ir akademikė perkusininkė Linda Maxey. Juos apdovanojo JAV Ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, kuri vakaro metu kalbėjo ir lietuvių, ir anglų kalbomis. Šviesuoliams buvo įteiktos Čiurlionio karūnos taurės, kurias M.K.Čiurlionio fondo užsakymu sukūrė menininkai Marija Aušra Olšauskaitė ir Vėjas Vakaris Aliukas.

 

Taip pat girdėjome ir Maksimo Cukerio gitarų trio atliekamą Rolando Chadwicko kompoziciją “Laiškas iš Los Andželo”. Salėje buvo eksponuojami keli Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amerikiečių simbolisto Alberto Pinkhamo Ryderio darbai. Šių autorių kūrybos skirtumus ir panašumus mums paryškino menotyrininkė Indrė Valantinaitė. Išgirdome ir M.K.Čiurlionio preliudą h-moll, kurį fortepijonu mums atliko kompozitorius Vytautas Paukštelis.

 

Charizmatiškieji vakaro vedėjai – Marius Mačiulis ir Alicia Gian-Mačiulis

 

Širdingai dėkojame šio renginio rėmėjams –
Baltijos Amerikos klinikai ir
UAB Vaisingumo klinikai

 

Taip pat ir projekto kuratorėms ir globėjoms Kazimierai Prunskienei,
Janinai Kumpienei ir Loretai Graužinienei

Ačiū

 

 

Akimirkos iš renginio (foto – Vitalij Červiakov):