ČIURLIONIO TAURĖ 2014 – SŪDUVOS ŠVIESUOLIAI

Kur? Marijampolės kultūros centro dailės galerijoje

Kada? 2014-05-28 18:30

Nuo 1997-ųjų gyvuojantis M.K.Čiurlionio fondas antrą dešimtmetį vykdo projektus meno, kultūros, švietimo bei diplomatijos srityse. Vienas iš fondo organizuojamų projektų – „Lietuvos šviesuoliai“, vykstantis nuo 2007 metų. Juo siekiama pagerbti nusipelniusius tautos žmones, pristatyti jų svarbius darbus ir veiklą visuomenei.

Didieji darbai yra niekam nematomi ir retai kam girdimi, todėl fondas ėmėsi iniciatyvos, norėdamas pagerbti šviesiausius tautos žmones“, – teigė fondo atstovai.

Marijampolėje šviesuoliai buvo renkami pirmą kartą. Sūduvos šviesuoliais tapo vyskupas Jonas Juozas Žemaitis, Trečiojo amžiaus universiteto įkūrėja ir direktorė Ona Sakalauskienė bei Tautkaičių klojimo teatro draugijos „Gegnė“ vadovė Ona Miliauskienė. Šios aktyvios asmenybės Sūduvos sostinėje yra gerai žinomos ir gerbiamos.

Pirmiesiems Marijampolės krašto šviesuoliams, nusipelniusiems dvasininkijos, švietimo ir kultūros srityje, buvo įteiktos M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtinių kurtos taurės „Rex“. „Ši M.K.Čiurlionio fondo tradicija tapusi iniciatyva suartina žmones, leidžia visuomenei susipažinti su šviesiais jos nariais ir, svarbiausia, su jų darbais“, – teigė fondo atstovai, užsiimantys kultūrinio paveldo saugojimu bei aktyvių asmenybių paieška. Lietuvos šviesuolių apdovanojimai anksčiau buvo įteikti rašytojui Justinui Marcinkevičiui, kinematografininkams Juozui Matoniui ir Vytautui Damaševičiui, filosofams Algirdui Šliogeriui, Leonidui Donskiui, Algirdui Gaižučiui, dirigentams Gintarui Rinkevičiui ir Juozui Domarkui. ˙