JONAVOS KRAŠTO ŠVIESUOLIAI 2014

Kur? Renginys "Mes mylim Jonavą"

Kada? 2014-08-09

2014 metų rugpjūčio 9 d. M. K. Čiurlionio fondas ir Jonavos savivaldybė jau trečią kartą surengė šventinį renginį „Jonavos krašto šviesuoliai“, kurio metu sveikino ir apdovanojo šviesias Jonavos krašto asmenybes. Šviesuolius sveikino ir M. K. Čiurlionio taures REX įteikė Jonavos rojano savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, šventinį koncertą dovanojo styginių kvartetas „Archi Quartett“ ir solistė Ilona Pliavgo. Šventinio renginio metu buvo pagerbti ir apdovanoti: poetė, filologė Irena Būtėnaitė – Nagulevičienė ir poetas, žurnalistas Felicijonas Konstantinas Fedaravičius.

Jonavos krašto šviesuolius rinko savivaldybės Kultūros ir meno tarybos (pirmininkas Vytautas Venckūnas) nariai reitingavimo būdu.     

Daugiausia balsų gavo „Naujienų“ redakcijos redaktoriaus pavaduotoja Irena Nagulevičienė ir  Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos pirmininkas Kostas Fedaravičius.

  Žmonės, siūlę rinkti šviesuole Ireną Nagulevičienę, anketose pabrėžė, kad ji, poezijos klubo „Šaltinis“ vadovė, daug laiko skyrė ir skiria kultūrai ir menui, garsina mūsų miestą Lietuvoje.

Poetas, žurnalistas, daugelio knygų autorius Kostas Fedaravičius įvertintas už darbštumą, kaimo rašytojų kūrybos publikavimą, kt.

 Jonavos krašto šviesuoliams bus įteiktos pagal japonų molio liejimo tradicijas pagamintos taurės su M. K. Čiurlionio kūrybos simbolika ir motyvais.

Jonavos krašto šviesuolius 2014 planuojama pagerbti miesto šventės „Mes mylim Jonavą“ metu.