Lietuvos baltarusių dailininkų XX a. antrosios pusės kūrybos paroda Vilniuje

Vilnius nuo seno buvo vienu iš baltarusių dvasios ir meno centrų. Neabejotinai džiugina tai, jog buvusios Vilniaus dailės mokyklos sienos prisimena tokius įsimintinus baltarusių kilmės meistrus, kaip C.Sutinas (C. Soutine), M. Kikoinas (M. Kikoine), P. Kremenas (P. Kremegne), R. Geninas (R. Genin) ir kitus. Kaip ir anksčiau, Lietuvos sostinė vilioja Baltarusijos menininkus – jie atvyksta pasisemti įkvėpimo iš garbingos miesto praeities ir… pasilieka. Kaip ir prieš daugelį metų, Vilniuje gimsta šiuolaikinių baltarusių meno kūrinių siužetai.

 

2013 m. rugsėjo 20 d. (penktadienį), 14 val., Dailininkų sąjungos parodų salėje (Vokiečių g. 4/2, Vilnius) M. K. Čiurlionio fondas, tęsiantis jau tradicija tapusį projektą su užsienio ambasadomis Lietuvoje „M. K. Čiurlionis – pasauliui“, atidaro bendrą fondo ir Baltarusijos ambasados parodą „Baltarusijos dailininkai Lietuvoje“, kuri veiks iki spalio 1 d. Šios parodos metu bus pristatyta Lietuvos baltarusių dailininkų XX a. antrosios pusės kūryba. Taip pat parodos atidarymo renginyje bus pristatyta ir baltarusiška muzika, kuri turėtų suteikti atitinkamą nuotaiką parodai – dailės ir muzikos draugystė atspindi M. K. Čiurlionio sintezės idėją. Renginiu bus atidaromos „Baltarusių kultūros dienos“, kurios tęsis iki rudens vidurio.

 

Savo darbus eksponuos žymus tapybos meistras, Baltarusijos dailininkų sąjungos narys Vladimiras Golubas (Vladimir Golub), nusipelnęs Rusijos dailininkas Jurijus Zarubovas (Jurij Zarubov), Andžėjus Balachovičius, 2011 m. pripažintas geriausiu Rusijos grafiku (Andžej Balachovič), broliai Aleksandras ir Sergėjus Pokladai (Aleksandr ir Sergej Poklad), fotomenininkas Sergėjus Šeremetas (Sergej Šeremet) ir Lietuvos liaudies dailininkų sąjungos narė Natalija Riabčuk.

 

Šis bendras Baltarusijos ambasados ir M. K.Čiurlionio fondo projektas yra sudarytas iš dviejų dalių – dailės ir muzikos pristatymo bei šviesuolių apdovanojimų. Parodą planuojama surengti rugsėjo 20 – spalio 1 dienomis, o apdovanojimų ceremoniją, kuri bus sujungta su “Baltarusių kultūros dienų” koncertu Vilniaus filharmonijoje – spalio 12 dieną.

 

Projekto idėja yra kilusi iš M. K. Čiurlionio paveikslo „Bičiulystė“, kuriame vaizduojamas šviesulys. Renginių metu su užsienio šalių ambasadomis Lietuvoje, visuomet pristatomi ir apdovanojami nusipelnę asmenys – „šviesuliai“, kurie savo darbais kuria kultūrinius, švietimo, verslo, diplomatijos ir kitų sričių tiltus tarp Lietuvos ir savo gimtosios šalies. Taip pat pristatomas ir užsienio šalių menas – dailė ir muzika.

Maloniai kviečiame apsilankyti rugsėjo 20d. (penktadienį), 14 val., Dailininkų sąjungos parodų salėje ir susipažinti su Baltarusijos menu Lietuvoje.Paroda veiks iki spalio 1 d.

 

 

SPSC