M. K. Čiurlionio fondo dovana Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninei

Kur? Alytaus apskr. S. Kudirkos ligoninė

Kada? 2015-07-15 12:00

Liepos 15 d. (trečiadienį) M. K. Čiurlionio fondas besigydantiesiems Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje atgabena dovaną – labdaringą spektaklį, koncertą ir parodą. Spektaklis bus rodomas ligoninės salėje (Ligoninės g. 12, Alytus). Pradžia – 12 val. Įėjimas nemokamas.
Mono spektaklio,  parengto pagal kompozitoriaus ir tapytojo M. K. Čiurlionio laiškus būsimai žmonai,  žurnalistei ir politinei veikėjai Sofijai Kymantaitei, pagrindinį vaidmenį atlieka aktorė Irma Bogdanovičiūtė.
Spektaklio metu grieš „VU styginių kvartetas“: Lukas Jonušis (smuikas), Gintė Martutaitytė (smuikas), Martynas Vytas (altas), Liutauras Žilaitis (violončelė).
Taip pat renginio metu bus eksponuojama M. K. Čiurlionio ir jo amžinininkų dailės darbų (reprodukcijų) paroda.

Švietėjiškas projektas „Augame su M. K. Čiurlioniu“ skirtas vaikams ir juonuoliams, tačiau visada pritraukia daug platesnę publiką. Šia iniciatyva M. K. Čiurlionio fondas siekia sergančiuosius gydyti menu, sudaryti jiems sąlygas prisiliesti prie meninės kūrybos ištakų ir paslapčių, pažinti savo šalies kultūros ir istorijos vertybes. Per iškilią kūrėjo M. K. Čiurlionio asmenybę ir jo kūrybinį palikimą tikimasi perteikti žmogaus dvasingumo gelmę, būties išgyvenimų subtilumą.

Jau beveik du dešimtmečius savo veiklą vykdančio M. K. Čiurlionio fondo tęstinis edukcinis projektas „Augame su M. K. Čiurlioniu“ vykdomas nuo 2009 m. Profesionalių jaunų aktorių ir muzikantų kuriami originalūs spektakliai – koncertai patraukliai pristato M. K. Čiurlionio kūrybą bei supažindina su didžiojo menininko asmeninio gyvenimo detalėmis.

Projektas ne kartą sėkmingai buvo pristatytas įvairiose Lietuvos mokyklose, vaikų globos namuose, specializuotose centruose, ligoninėse.