M. K. Čiurlionio taurės 2018 įteikimo ceremonija

Kur? Skuodo meno mokykla

Kada? 2018-04-24 15:00

Skuodo krašto žemdirbių šventėje buvo apdovanoti „Lietuvos šviesuoliai“

M. K. Čiurlionio fondas, tęsiantis jau tradicija tapusį projektą „Lietuvos šviesuoliai“, kartu su Lietuvos ūkininkų sąjungos Skuodo skyriumi, 2018 m. balandžio 24 d. Skuodo meno mokykloje surengė nusipelniusių Skuodo krašto žemdirbių pagerbimo ceremoniją. Joje buvo apdovanoti ir pasveikinti Lietuvos šviesuoliai: Laima ir Virginijus Mitkai, Vilija ir Adomas Statkai bei Janina ir Edvardas Karečkos. Savo darbais puoselėjantiems Skuodo kraštą šviesuoliams įteiktos taurės, puoštos M. K. Čiurlionio kūrybos motyvais, Skuodo meno mokyklos mokinių darbai, padėkos bei skirtas neeilinis profesionalių atlikėjų – Gleb Pyšniak ir Tado Motiečiaus – koncertas.

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, sveikindamas Lietuvos šviesuolius iš Skuodo rajono, sakė: „Kartais, kad pamatytume tikrąjį gyvenimo grožį, užtenka pasižiūrėti į žmones, kurie su entuziazmu ir veržlumu kuria, dirba ir nuoširdžiai rūpinasi ne tik savimi, bet ir visu tuo, kas juos supa. Pažvelgus į Jus, Lietuvos šviesuoliai, matyti, kad mylite savo kraštą ir savo veikla jį stiprinate bei garsinate. Linkiu, kad Jūsų vidinė šviesa niekada neblėstų. Esate pavyzdys visiems Skuodo rajono žmonėms.“

Laimą ir Virginijų Mitkus, Viliją ir Adomą Statkus bei Janiną ir Edvardą Karečkas taip pat sveikino Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė, Savivaldybės administracijos direktorius Kazys Viršilas bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius. Lietuvos šviesuoliams Lietuvos Respublikos Seimo narės Levutės Staniuvienės padėkas ir sveikinimus perdavė Seimo narės padėjėja Ingrida Petrošienė.

2010 m. M. K. Čiurlionio fondas, norėdamas pagerbti šviesiausius tautos žmones, ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo rengti iškilmingas šventes „Lietuvos šviesuoliai“. Renginiais siekiama pristatyti ir pagerbti kultūros, mokslo, švietimo, verslo, diplomatijos ir kitose srityse Lietuvai ir pasauliui nusipelniusias asmenybes.