M. K. Čiurlionio taurės įteiktos Prancūzijos ambasadorės rezidencijoje

Kur? Prancūzijos ambasadorės rezidencijoje

Kada? 2015-02-24 18:00

Vasario 24 d. M. K. Čiurlionio fondas ir Prancūzijos Respublikos ambasada Lietuvoje surengė 2015 m. „M. K. Čiurlionio taurės REX” įteikimo ir nusipelniusių Šviesuolių pagerbimo ceremoniją. Renginys  vyko Prancūzijos ambasadorės rezidencijoje.

M.K. Čiurlionio fondas, bendradarbiaudamas su užsienio šalių ambasadomis Lietuvoje, jau daugelį metų rengia iškilių Lietuvos ir Lietuvai nusipelniusių žmonių iš užsienio pagerbimo ceremonijas. Tuo pačiu kas kartą primena Pasauliui apie vieną talentingiausių mūsų šalies menininkų – dailininką ir kompozitorių – M.K.Čiurlionį. Apdovanojamos konkrečios ambasados įvertintos asmenybės, kurios savo veikla kuria tiltus tarp atstovaujamos šalies ir Lietuvos. “M.K.Čiurlionio taurės Rex” laureatais yra tapę dirigentas Gintaras Rinkevičius, diplomatas Petras Auštrevičius, filosofas ir politikas Leonidas Donskis, kultūros ministras Šarūnas Birutis, šviesios atminties dailininkas Kazimieras Leonardas Žoromskis ir poetas Justinas Marcinkevičius, prof. Vytautas Landsbergis, aktorė Nelė Savičenko, verslininkai Fredis Obsomeris ir Nicolas Ortizas bei nemažas būrys Šviesuolių.

Šį kartą Prancūzijos ambasadorės rezidencijoje buvo pagerbtas Prancūzijos garbės konsulas Klaipėdoje Olivier Criou, verslininkas Juozas Kabašinskas ir leidyklos „Žara“ įkūrėjai Ramutė ir Aidas Žandariai. Olivier Criou yra aistringas jūros mylėtojas, nuo 1988 m. dirbantis jūreivystės pramonės sektoriuje. 2013 m. jis tapo pirmuoju Prancūzijos garbės konsulu Klaipėdoje ir pirmuoju Prancūzijos konsulu Lietuvoje. Jis daug prisidėjo pristatydamas Prancūziją įvairiose srityse, aktyviai dirba mezgant ryšius tarp Klaipėdos ir Prancūzijos uostamiesčių.
Verslininkas Juozas Kabašinskas yra žinomo prancūzų produkto – konjako aistruolis, jį pristatantis Lietuvoje daugiau nei 10 metų. Prancūzijoje jis nuolat ieško naujų gamintojų, kad galėtų lietuviams pasiūlyti geriausią produkciją.

Ramutė ir Aidas Žandariai yra aistringi prancūzų literatūros gerbėjai, jie vadovauja vieninteliam Prancūzų knygynui Lietuvoje, kuris yra didžiausias prancūzų knygynas Rytų Europoje. Nuo pat įkūrimo 1995 m. leidykla „Žara“ tęsia lietuvių skaitytojų pažintį su prancūzų klasikos ir šiuolaikinių rašytojų kūryba: Boris Vian, Amin Maalouf, Jean-Christophe Rufin, Joseph Kessel, Philippe Besson, Jeanne Bourin, Daniel Pennac, Yasmina Khadra, Michel Tournier, Claude Lévi-Strauss… Daugelio iš šių kūrinių vertimas buvo finansuojamas Prancūzijos ambasados Lietuvoje, pagal Oskaro Milašiaus rėmimo programą leidybai. Apdovanojimus įteikė Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje J.E.Maryse Berniau. „M.K.Čiurlionio taurė – tai kultūros tiltas tarp Lietuvos ir Europos“, – sakė ambasadorė. Į apdovanojimo ceremoniją Prancūzijos ambasadorės rezidencijoje susirinko per šimtą svečių: užsienio šalių ambasadų Lietuvoje ir Lietuvos vyriausybės bei politikos atstovai, žinomi menininkai, akademikai, verslininkai, visuomenės veikėjai. Susirinkusiems koncertavo pianistė prof. Birutė Vainiūnaitė ir violončelininkas Augustas Gocentas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 11 kl. mokinys, kuriam fortepionu akomponavo Jūratė Kaminskienė. Skambėjo M.K. Čiurlionio, C.Debussy, D.Šostakovičiaus kūriniai. Buvo pristatyta garsaus Prancūzijos dailininko, abstrakcionisto – kubisto Fernando Leger (1881-1955) darbų foto reprodukcijų paroda.