Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją

Projektas „M. K. Čiurlionis: Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją“.
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875-1911) – kompozitorius ir dailininkas, kūrybos unikalumu palikęs ryškiausią pėdsaką ne tik Lietuvos, bet ir Europos kultūros ir meno istorijoje. Šiemet, minint mūsų tautos Genijaus 110-ąsias mirties metines, Vievio kultūros centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės finansuojamą projektą „M. K. Čiurlionis: Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją“. Projekto veiklose aktyviai dalyvauja Trakų, Vievio, Elektrėnų, meno mokyklos, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, kitos įstaigos.
Metai su Čiurlioniu
Jau visus metus vyksiančiame koncertų, edukacijų ir kitų veiklų cikle, siekiama iš arčiau susipažinti su M. K. Čiurlionio gyvenimu bei kūryba. Projekto veiklose aktyviai dalyvauja Trakų meno mokyklos bendruomenė. 2021 m. balandžio 15 dieną Aukštadvario skyriaus šokio ir dailės mokiniai su mokytojomis Nijole Mečkovskaja ir Akvile Prakapiene dalyvavo virtualioje integruotoje pamokoje-ekskursijoje ,,M. K. Čiurlionio kūrybos kelias. Druskininkai“.
Nuo š. m. spalio 20 dienos Trakų meno mokyklos Meno galerijoje eksponuojama Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dailės mokinių darbų paroda „M. K. Čiurlionio takais“.
Lapkričio 10 d. Elektrėnų meno mokykloje vyko projekto ,,M. K. Čiurlionis: Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją“ vienas iš renginių- M. K. Čiurlionio kūrybos koncertas. Trakų meno mokyklą šiame renginyje atstovavo jaunasis pianistas Linas Mečkovskis (mokytoja Rasa Kanišauskaitė). Mokiniai iš įvairių muzikos ir meno mokyklų turėjo retą galimybę susitikti su profesoriumi Vytautu Lansbergiu, pasiklausyti jo pasakojimų apie vieną iš žymiausių ir iškiliausių Lietuvos menininkų ir išgirsti gerbiamo profesoriaus atliekamus M. K. Čiurlionio kūrinius.