„M. K. ČIURLIONIS PASAULIUI“ – ITALIJOS AMBASADA LIETUVOJE

Kur? Lietuvoje

Kada? 2014-08-18 18:00

2016 m.  rugsėjo 27 d. Italijos Ambasados Vilniuje rezidencijoje, dalyvaujant LR Gynybos ministrui J. Olekui ir LR Kultūros ministrei P. Poderytei, įvyko 13-ieji „M.K. Čiurlionio REX taurių“ apdovanojimai, skirti pagerbti XIX ir XX amžių sandūroje gyvenusiam kompozitoriui ir dailininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

Projekto idėją inspiravo M. K. Čiurlionio paveiksluose „Bičiulystė“ ir „Karalių pasaka“ pasikartojantis fragmentas – šviesulys, išvystęs Šviesuolių koncepciją. Šį projektą sudaro dvi programos: Lietuvos šviesuoliai ir M. K. Čiurlionis pasauliui. Svečius savo rezidencijoje pasitiko Italijos ambasadorius Stefano Taliani De Marchio.

Ant Neries kranto įsikūrusi ambasada kartu su Mikalojaus Konstantino Čiurliono fondu kvietė pagerbti nusipelniusias Lietuvos kraštui ir pasauliui asmenybes.

Buvo apdovanoti kultūros pasaulio atstovai, itin pasižymėję plėtojant Italijos ir Lietuvos ryšius: Prof. Gabriella Di Milia, Meno istorijos profesorė, meno kritikė ir katalogo, dedikuoto M.K. Čiurlioniui kuratorė, Prof. Rita Tolomeo, Rytų Europos istorijos profesorė Romos „La Sapienza“ universitete, Regina Lopienė, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorė, Julijonas Urbonas, dizaineris, Lietuvos atstovas Milano Trienalėje ir Enzo Fornato, italų dailininkų parodų Lietuvoje ir lietuvių dailininkų parodų Italijoje organizatorius.

Šviesuolių apdovanojimų ceremonija:

Prof. Rita Tolomeo – Rytų Europos istorijos profesorė

Prof. Gabriela Di Milia – Meno istorijos profesorė, M. K. Čiurlioniui dedikuoto katalogo kuratorė

Julijonas Urbonas – menininkas, dėstytojas, Lietuvos paviljono Milano trienalėje

Regina Lopienė – Lietuvos teatro ir muzikos, kino muziejaus direktorė

Enzo Fornaro – Italų menininkų parodų Baltijos šalyse organizatorius

Muzika :

Pianistė – Amelija  Būrytė

Vizualusis menas:

Pasaulinės žvaigždės Tonino Guerra (1920 – 2012) paveikslų paroda

Renginį moderuoja– Italijos Ambasadorius Lietuvoje J.E. p. Stefano Maria Tailiani De Marchio