Minime 135-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines

“Mėgstu tylą, bet šiandien negaliu jos pakęsti. Atrodo, lyg kažkas sėlintų. Atėjo man į galvą mintis, kad toje tyloje glūdi svarbi paslaptis. Tarpais atrodo, kad toji tyla ir tamsi naktis tai kažkokia milžiniška baidyklė. Išsikėtojo ir lėtai lėtai atalsuoja. Plačiai atvertos sustingusios didžiulės akys, o jose abejingumo gelmė ir kažkokia svarbi paslaptis.(…) Dabar tyla daro didžiausios  pauzės įspūdį.(…) Sunku. Praeitis kažkur dingo, ateities dar nėra, o dabartis pauzė, – niekas.

 

LAIŠKAS EUGENIUSZUI MORAWSKIUI / Leipcigas, 1902 m. gegužės 14 d.

Mieli svetainės lankytojai, M. K. Čiurlionio gimtadienio proga norėtume padovanoti vieną aukštos kokybės M. K. Čiurlionio reprodukcijų, laiškų ir minčių albumą. Albumas bus įteiktas pirmam, atsakiusiam į šį klausimą:

 

Kada tiksliai (metai, mėnuo, diena) įvyko pirmoji lietuvių dailės paroda?

 

Atsakymus siųskite: info@www.ciurlioniofondas.lt, nepamirškite parašyti savo vardo ir pavardės, telefono numerio ir profesijos. Pirmas, parašęs teisingą atsakymą gaus dovanų reprodukcijų albumą: “M. K. Čiurlionis – paveikslai, eskizai, mintys”. Prizą atsiimti galima Lietuvos Nacionalinėje Televizijoje (S. Konarskio g. 49).